telefon702 163 399 E-mailoptika.minarikova@seznam.cz

AdresaGočárova tř. 651

Otevírací dobaPo - Pá 9 - 17

Brýle pro řidiče

Řidiči to často mívají s brýlemi těžké. Podmínky za volantem totiž nebývají pokaždé stejné jako třeba někde v kanceláři nebo za pokladnou. Musí čelit střídání slunečného a zamračeného počasí, potřebují ostře vidět před sebe do provozu, na palubní desku i do zpětných zrcátek. 

S tím úzce souvisí i jejich vyšší  nároky na brýlové čočky – nehledě na to, zda se jedná o profesionálního řidiče nebo někoho, kdo za volantem pouze tráví velkou spoustu času. 

Pokud i vy potřebujete brýle na řízení, rozhodně se nemusíte bát, s výběrem vám pomůžeme a vše pečlivě vysvětlíme. V naší optice se vám budeme stoprocentně věnovat, abychom společně zvolili  takové čočky, díky kterým se pro vás cestování stane větší radostí.

Vrstva Drive Pro

Antireflexní úprava  Drive Pro  je vyvinuta  speciálně pro řidiče tak, aby redukovala  oslnění protijedoucími vozidly.Přináší tak lepší pohled v noci a za šera, zlepšuje vnímání signálních barev a poskytuje plnou 100% ochranu proti UV záření.
Nabízí tak maximální komfort nejen při řízení, ale i při běžném každodenním nošení. Součástí vrstvy Drive Pro je 12% žlutooranžové rozjasňující zabarvení.

Nabízíme ji na několika typech čoček

  • jednoohniskové čočky pod názvem Street 1,6 – součástí je i ztenčení pro maximální komfort a estetiku
  • samozabarvující se jednoohniskové čočky pod názvem Street 1,6 Transitions XTRActive – součástí je i ztenčení pro maximální komfort a estetiku
  • multifokální čočky pro řidiče – pod názvem HORIZONT 1,6 /čiré/ a HORIZONT 1,6 TRANSITIONS XTRActive /samozabarvující se/

Multifokální čočky Horizont

Na prvním místě by za všech okolností mělo být ostré vidění. Proto jsou mezi řidiči, zejména pak starších generací, velmi populární multifokální brýle, které poskytují ostré vidění na různé vzdálenosti.

S těmito progresivními čočkami můžete po celou cestu komfortně sledovat nejen vozovku, ale i přístrojovou desku a zpětná zrcátka. Navíc nabízí stoprocentní UV ochranu a disponují antireflexní vrstvou Drive Pro, která byla vyvinuta přímo pro řidiče.

Tento typ brýlí však nevyužijete pouze za volantem. Široké zorné pole ale i i další výhody, které nabízejí, z nich totiž dělají perfektní kousek nejen za volant, ale i pro celodenní nošení

Brýlové čočky DriveWear

Říkali jste si někdy, proč máme chytré telefony, ale ne brýle? Inteligentní čočky DriveWear, které jsou přímo dělané pro řidiče, vás přesvědčí o tom, že k nám budoucnost skutečně dorazila.

Jedná se o samozabarvující brýle, které svůj odstín automaticky přizpůsobí tomu, jakému počasí zrovna čelíte. 

Během oblačných dnů například zísmají světlejší  žlutozelený odstín, který zvyšuje kontrast, a tak i viditelnost předmětů. Naopak jasné sluneční světlo je zbarví do měděných až hnědých tónů, které umožňují lepší pohlcování světla a UV záření.

O vaši bezpečnost zraku  se za všech okolností po stará nerozbitný materiál Trivex, z něhož jsou čočky vyrobeny.

I když je jejich primární účelem korekce zraku za volantem, perfektně vám poslouží i při mnoha dalších každodenních aktivitách. Pro řidiče, které žádná oční vada netrápí, jsou dostupné i v nedioptrické verzi.