telefon702 163 399 E-mailoptika.minarikova@seznam.cz

AdresaGočárova tř. 651

Otevírací dobaPo - Pá 9 - 17

Víceohniskové brýlové čočky

Jednoduše řečeno – více ohnisek znamená více vzdáleností, na které brýle budou fungovat. Většinou tento typ čoček využívají lidé ve věku 45 let a více, kteří potřebují jiné dioptrie na dálku a jiné na blízko, ať už na čtení nebo k počítači. Konkrétně u nás nabízíme tyto typy:

  • Multifokální – ostré dívání na dálku, střední vzdálenost (PC), stejně tak jako na blízko (čtení);
  • Kancelářské – pohodlné střídání pohledu mezi střední a blízkou vzdáleností (PC a čtení);
  • Bifokální – zaostření na dálku i na blízko (čtení), ne však na střední vzdálenost (PC).

U všech variant mohou být čočky vyrobeny z běžného optického plastu CR39, z nerozbitného polykarbonátu, ve ztenčeném provedení nebo s funkcí samozabarvení – fantazii se tedy meze nekladou.

Kromě toho pro vás můžeme zajistit různé možnosti antireflexních povrchových úprav – například proti odleskům slunečního či umělého světla, nebo jako ochrana proti modrému světlu, které na nás dennodenně září z počítačů a jiných obrazovek.

Většina víceohniskových brýlí se vyrábí na zakázku. Můžete tedy počítat s tím, že je pro vás budeme mít připravené za sedm až devět pracovních dní.

Multifokální čočky

Práce v kanceláři, za volantem, ve zdravotnictví, v obchodě, ve školství a na mnoha dalších místech a pozicích se může podstatně zkomplikovat, pokud potřebujete různé dioptrie na různé vzdálenosti. Střídat brýle pokaždé, když potřebujete zaostřit do dálky nebo naopak na blízko, je otravné a často i nemožné.

Právě k takovému účelu slouží multifokální brýle. Jejich vrchní část má dioptrie určené k pohledu do dálky a plynule se směrem dolů dioptrické hodnoty mění tak, aby dokonale zobrazily pohled na střední vzdálenost (např. PC) a i klasické čtení. Jedny brýle vám tedy poslouží na celý den a vy s sebou nebudete muset nosit několikery pro různorodé činnosti.

Čočky lze zároveň opatřit různými antireflexními vrstvami. Díky nim brýle o to více padnou prostředí, ve kterém je budete nejčastěji nosit. Člověk pracující v kanceláři například ocení filtr proti modrému světlu. Řidič z povolání naopak využije spíše vrstvu Drive pro.  

Kancelářské čočky

Jak napovídá název, tyto čočky jsou určené zejména pro kancelářskou práci. Při ní je totiž obvykle potřeba střídat fyzické čtení a psaní a práci na počítači. Dochází tak k přechodu mezi korekcí zraku na blízkou a střední vzdálenost. Dle vašich individuálních potřeb lze zvolit čočku, se kterou uvidíte ostře do 1, 2, nebo 3 metrů před sebe. Ideální je kombinace s antireflexní vrstvou Blue Protect. 

Bifokální čočky

Bifokální brýlové čočky jsou takovou základní volbou v oblasti víceohniskových čoček, kdy odpadá nutnost střídání brýlí. Jak jste možná vyčetli z jejich názvu, ostré ostřejší vidění nabízí pouze v rámci dvou vzdáleností – na dálku a na blízko. S korekcí zraku v rámci práce na počítači vám tedy bifokální brýle nepomohou, jelikož nedokážou ostřit na střední vzdálenost.

U bifokálních brýlí je esteticky viditelný vodorovný předěl na ploše brýlové čočky mezi zónou pro čtení a dívání se na dálku. Většina brýlí s víceohniskovými čočkami se obvykle vyrábí na zakázku. Můžete tedy počítat s tím, že je pro vás budeme mít připravené za sedm až devět pracovních dní.